Hlasatel

UZÁVĚRKA 4. čísla 3. ročníku je 18. ÚNORA! Další data níže.

Hlasatel je časopis 10. a 18. oddílu, vychází jednou za dva měsíce a přispívají do něj (většinou dobrovolně) členové 10. a 18. oddílu od nejmladších až po rovery a rangers.

logo_s_novým_logem2.jpg

Hlasatel se pro nastupující školní a skautský rok mírně změnil a my bychom Vás tímto rádi seznámili s tím, co pro čtenáře i přispěvatele tyto změny přinesou.

Redaktoři

Hlasatel bude letos víc než v předchozích letech společnou prací. Na redaktorskou práci nebudeme sami a můžete se proto těšit na příspěvky skautů a skautek, kteří se rozhodli Hlasateli dát něco navíc a přihlásili se jako redaktoři několika stálých redaktorských rubrik, se kterými se budete na stránkách Hlasatele pravidelně setkávat. Fanděte jim, ať se jim podaří získat redaktorskou odborku.

koly-odborka.jpg

Prostor pro rádce družin i jednotlivce

Krom stálých rubrik našich redaktorů je v Hlasateli samozřejmě dost prostoru i pro občasné přispěvatele z řad vlčat, světlušek, skautů, skautek, roverů, rangers a především pro rádce družin. Nejde o to, že bychom speciálně rádce chtěli uhánět o příspěvky a přidávat jim tak práci, právě naopak. Je zde spousta rubrik do kterých se spolu s dětmi můžete během Vašich schůzek pustit, nebo si můžete i rubriku speciálně pro Vaši družinu založit a dlouhodobě se jí věnovat, ať už by se s námi dělila o cokoli, co jste na schůzce připravili.

Systém přispívání

Hlasatel si zachovává svou periodicitu a bude tedy vycházet jednou za dva měsíce. Uzávěrka pro aktuální číslo bude pro redaktory i ostatní vždy s předstihem a pevně stanovena. Datum uzávěrky, nabídku rubrik pro přispěvatele a rádce i přehled rubrik redaktorů najdete všichni v tabulce v následujícím odkazu. Tato tabulka je vždy přehledem pro číslo Hlasatele, které má vyjít.

Redaktoři zde mají své rubriky dané a Vy ostatní si prostě vyberte některou z ostatních rubrik, která pro dané číslo nebude obsazená a napište se k ní. My budeme dokument spravovat, aby vše probíhalo přehledně ;)

ZDE je přehled zadaných i nezadaných rubrik.

UZÁVĚRKA 1. čísla 3. ročníku je 21. SRPNA.

Stále platí, že hotové články i veškeré dotazy směřujte na emaily Hredakce.jpg(viz níže).

Děkujeme!

Hredakce.jpg

Hodborka.jpg

Co obnáší plnění odborky “Redaktor Hlasatele”?

• celoroční vedení rubriky (5 čísel)

• vytvoření reportáže přímo na jedné z akcí oddílů

• včasné přispívání

• komunikace s Pifem a Támhle smluveným kanálem

• pomoc s fyzickou přípravou Hlasatele a s jeho distribucí

2013-2014

Omlouváme se, ale stahování Hlasatelů v el. podobě je dočasně mimoprovoz.

září ZDElistopad dodáme, březen ZDEkvěten ZDE

2012-13

září ZDElistopad ZDEleden ZDE (1. část) a ZDE (2. část), březen ZDEkvěten ZDE.