Peníze?

Napsal Zdeňka Holoubková

Jednou za rok - v lednu platí každý člen Junáka tzv. registrační poplatek.

Ten v našem středisku činí zhruba 750,- a zahrnuje: pojištění na skautských akcích, finance potřebné k chodu klubovny, materiál na schůzky - výtvarné a jiné potřeby, odměny, stezky (Nováček, Lucerna ...), některé nášivky na kroj, také časopis, který chodí každému členu Junáka jednou za 2 měsíce do schránky a také se z nich odvádí část vyšším orgánům Junáka.

Registrační poplatek vybere buďto rádkyně či vedoucí oddílu a proti tomu vystaví doklad.

Z poplatků za výlet, výpravu se platí výhradně potřeby na danou akci.

Platíme za cestu tam a zpátky (autobusem, vlakem),

za pronájem klubovny (+elektrika, voda, plyn),

za materiál, který potřebujeme na program,

často i za "hromadné" jídlo a pití,

někdy vstup do muzea, na hrad ...

Jednodenní výlety stojí obvykle méně než 100,- Kč,

cena výpravy na dva až 3 dny (někdy jezdíme i na 4 dny - třeba o jarních prázdninách) se pohybuje od 250,- Kč do 500,- Kč.

Peníze za výlet, výpravu vybíráme obvykle přímo před začátkem akce na místě srazu nebo dopředu - odevzdávají se při družinových schůzkách.

O tom, kolik jaká výprava stojí (a jestli je zapotřebí platit ji předem) se dozvíte z letáčků ke konkrétní akci, nebo zde - v sekci akce.